Biblický týden

Biblický týden ČS 2017

Vážení a milí,

zveme Vás na Biblický týden ČS, který proběhne v termínu
od 30. 7. do 6. 8. 2017, v kongresovém centru Immanuel v Dlouhém
u Ždírce n. Doubravou.

Hlavním hostem a řečníkem bude dr. LAURENCE TURNER, vedoucí katedry Starého zákona na Newbold College. Téma zní: „Víra v podivném světě“.

Daniel a Ester. Co je spojuje a co rozděluje? Oba sdílejí osud exulantů žijících v cizí, pro jejich víru podivné zemi. V životě každého z nich se však Bůh představuje naprosto rozdílně. Co je ukryto za tak radikálně jiným projevem Boha? Pojďte s námi nejen pozorovat dávné příběhy, ale i přemýšlet o svém vlastním životě. Naším domovem je sekulární Evropa, pro křesťana podivný svět. Jaká je tvoje životní zkušenost? Podobá se více té Danielově, plná zázraků, snů, Božích doteků, nebo spíše zažíváš Boha jako Ester? Boha, který je někde na pozadí tvých životních kroků. Boha, jehož odpovědi na své otázky těžce hledáš?

Z letošního BT bude průběžně pořizován zvukový záznam, který bude ke stažení na www.biblickytyden.cz.

Přednášky probíhají vždy v dopoledních hodinách. Odpoledne bude možno prožít různě – při workshopech, sportovních aktivitách či dobrovolnické činnosti. V době dopoledních přednášek a večerního programu bude pro děti ve věku 4–15 let zajištěn program.

Přihlašování bude spuštěno 9. května v 17 hodin.